Sâmbătă ocupanta locului 5 Viitorul Colceag, a întâlnit în deplasare pe stadionul Tineretului din Mizil, ocupanta locului 2 Olimpia Cireşanu, echipă la care evoluează 3 jucători care au mai lucrat cu antrenorul oaspeţilor, Florin Pavel. Atitudinea foarte pozitivă a ambelor echipe, a oferit spectatorilor un joc de fotbal cu momente tactice deosebite de o parte si de alta. În minutul 42 gazdele reuşesc deschiderea scorului prin Viorel Frusinoiu, atent la un balon bâlbâit în careul mic, pe care-l înţeapă în plasa porţii apărată de noul goalkeper al Viitorului, Mihai CRĂSNARU. Portarul bucureştean, a sosit săptămâna trecută cu entuziasm şi plin de încredere la Colceag, integrându-se foarte uşor cu noii coechipieri, pe această cale îi urăm bun venit şi să apere cu stoicism poarta şi culorile galben albastre ale „lupişorilor”.10733968_484039361738241_620810357260528190_n

Începutul partidei a aparţinut jucătorilor noştri, dar ratările atacanţilor scad moralul colcigenilor, însă dominarea gazdelor aparută la final de primă repriză, se fructifică într-un final. La pauză, scorul de 1-0 pentru gazde, ridică nişte semne de întrebare pentru eficienţa atacului nostru, discursul antrenorului şi modificările din formula de start, aduce un suflu nou şi implicit un joc foarte bun în cele 10 minute ale reprizei secunde. Cu trecerea timpului, cedăm posesia mingiei adversarilor, chiar dacă Adrian Vlăsceanu a surprins asistenţa printr-un şut violent de la aproximativ 35 metri, care a zguduit vinclul porţii. În min. 73, Cosmin Bălan de la Cireşanu înscrie pentru 2-0, cu un gol care surprinde compartimentul defensiv al băieţilor noştri. La repunerea balonului de la centru, după reuşita cireşenilor, acelaşi Adrian Vlăsceanu înscrie cu o execuţie cum rar mai întâlneşti, sub bara transversală de la centrul terenului, uimind pe toţi cei prezenţi la această partidă. Din acest moment psihologic prielnic pentru noi, gazdele au picat psihic iar 3 minute mai târziu, acelaşi jucător reuşeşte egalarea, aducând totodată entuziasmul şi spectacolul în jocul nostru. Au mai trecut pe lângă inscrierea golului Robert Iorgu, Costin Tănase, Cristian Crângaşu şi Gabriel Iancu, aceştia pe fondul absenţei din joc a adversarilor, ar fi putut aduce victoria mult dorită.

10702195_484039038404940_4702650244259905938_nViitorul: Mihai CRĂSNARU – Dragoş URSEA, Andrei GHIDIA, Cristian CRÂNGAŞU, Cristian BADEA – Adrian VLĂSCEANU cpt, Gabriel IANCU, Alin CHIVU, Costin TĂNASE – Laurenţiu GHEORMESCU, Robert IORGU

Rezerve: Cosmin NAE, Marian DUMITRU, Costin DUMITRU (30), Robert EPURE (69), Leonard URSEA (42), Dănuţ IANCU (17), Nataniel APOSTOL

Antrenor: Florin PAVEL

A marcat: Adrian VLĂSCEANU (min. 74, 77)

Olimpia: Ionuţ AGURIDĂ – Alex. NECHIFOR, Ioan MICU, Lucian PANAIT, Ştefan ZAMFIRESCU – Cosmin VASILE, Paul JUGĂNARU, Ionuţ MIHALCEA cpt, Doru CONSTANTIN – Viorel FRUSINOIU, Cosmin FRUSINOIU

Rezerve: Cosmin BĂLAN (69), Georgian BICLINERU (80), Marius FULGEANU (74), Andrei STAN, Cosmin LĂZEANU, Iulian RÂNCEANU, Daniel AGURIDĂ

Antrenor: Marius MANEA

Au marcat: Viorel FRUSINOIU (min, 42), Cosmin BĂLAN (73)

Arbitri: G. RADU, C, KOSZA, FL. CONSTANTIN

Observator: Laurenţiu BERCIU

În ultima etapă a turului, Viitorul Colceag va întâlni pe teren propriu, sâmbătă 8 noiembrie de la ora 14:00,  formaţia AS Dîrvari Coslegi, ocupanta locului 9 în campionat. Sosirea la Colceag a jucătorului petrolist  Victoraş ASTAFEI (foto), motivează jucătorii noştri, atitudinea din meciul de la Cireşanu a demonstrat acest lucru.DSC_9595

Juniorii B vor primi vizita celor de la CS Brazi, tot sâmbătă 8 noiembrie, în descchiderea meciului celor mari, de la ora 11:00.

Succes băieţilor noştri, în partidele ce vor urma!