Juniorii au început seria neagră în deplasare la Petrolul 95, meci în care au încasat 7 goluri fără să înscrie în poarta ploieştenilor. Indiferenţa părinţilor faţă de activitatea fotbalistică în care sunt implicaţi copiii lor, au făcut ca la acest meci, lotul juniorilor să se prezinte doar cu o singură rezervă, în primul 11 au evoluat juniori născuţi în 2000, 2002. O partidă grea, în care juniorii noştri au ţinut piept până în minutul 12, până la pauză gazdele au mai înscris o singură dată în min.21. În repriza secundă, elevii conduşi de pe bancă de Viorel NUŢĂ, au finalizat de 5 ori, colcigenii au evoluat cu un om mai puţin, deoarece fundaşul nostru central a văzut cartonaşul roşu după 2 faulturi consecutive.

Viitorul: Nicuşor REPEZI – Dănuţ IANCU, Teodor BÂGU, Ionuţ NEGREA, Cosmin NEACŞU – Nataniel APOSTOL, Mădălin MOISE cpt. Eduard IORDACHE, Alberto STANCU – Gabriel DUMITRESCU, Dan VAMEŞ

Rezerve: Comin ILIE

Antrenor: Cătălin FLOREA

Petrolul 95: R. NEDELCU – C. ALEXANDRESCU, E. VOINEA, G. BÎLC, C. BUTURUGĂ – F. NEDELCU, C. GHIŢĂ, D. IGOR cpt. L. PIŞCAN – V. POPESCU, R. STERE

Rezerve: M. MARIAN, V. NEAGU, P. CHIVU, R. ŞTEFAN, A. ALEXE, M. SOM

Au marcat: D. IGOR (12, 71), C. GHIŢĂ (21), L. PIŞCAN (44), C. BUTURUGĂ (55, 65, 67)

Antrenor: Viorel NUŢĂ

Arbitri: centru  Anca NINA

asistent Diana FLOREA

Scor final: Petrolul 95 – Viitorul Colceag 7-0 (2-0)

În deplasare au pierdut şi seniorii Viitorului, la Cioceni în partida ce s-a disputat duminică de la ora 13:30, meci contând pentru etapa 3 din Liga C.

Jucătorii noştri au deschis scorul în prima repriză prin Laurenţiu GHEORMESCU, până la final s-au recunoscut înfrânţi cu un categorig 6-3.

Viitorul: Cosmin NAE – Ionuţ URSEA, Roberto GEORGESCU, Andrei GHIDIA, Cristian BADEA – Adrian VLĂSCEANU cpt, Cristian CRÂNGAŞU, Gavrilă NICOLAE, Alin CHIVU – Laurenţiu GHEORMESCU, Robert IORGU

Rezerve: Adrian IANCU, Robert EPURE, Rareş POPOVICI, Marian DUMITRU

Au marcat: Laurenţiu GHEORMESCU (16), Robert EPURE (48), Robert IORGU (61)

Antrenor: Florin PAVEL

Cricovul: F. TUDOSE – D. ŞTEFAN, I. ZIDARU, V. TUDOSE, A. DRĂGAN – G. GODIN, C. TUDOSE, F. GODIN, N. TUDOSE – G. DAVID, A. GHEORGHE

Rezerve: M. STAN, C. STANCU, I. ŞTEFAN, I. ANGHEL, G. STAN

Au marcat: Ionuţ DRAGOŞ (21 autogol), G. GODIN (25), C. TUDOSE (50, 90), G. DAVID (72), F. GODIN (73)

Antrenor: Florin GHEORGHE

Arbitri: centru Ionuţ NEAGU din Poienari

asistent 1: Claudiu DUMITRU din Ploieşti

asistent 2: Stelian MĂLĂROIU din Pucheni

Observator: Vasile TABĂRĂ din Ploieşti

Scor final: Cricovul Cioceni – Viitorul Colceag 6-3 (2-1)

Sâmbătă 20 septembrie, în etapa a patra, juniorii vor primi vizita echipei Petrolul Ploieşti de la ora 11:00, echipa mare va evolua tot acasă de la ora 17:00, împotriva formaţiei Podgoria Vadu Săpat.