Meci foarte disputat pe stadionul din Iordacheanu, acolo unde formatia gazda Olimpia Gornet Cricov a intalnit formatia noastra, intr-o partida contand pentru etapa 13 din campionat in liga C seria Mizil. Gazdele au preluat conducerea pe tabela de marcaj inca din min 16, jucatorii nostri au egalat prin Costin TANASE, in minutul 22. Un penalti acordat pentru cricoveni, pentru un hent involuntar la Gabriel IANCU, este transformat de nr 4 si gazdele intra la vestiare cu avantaj de un gol. Dupa pauza, elevii condusi de pe banca de Florin PAVEL, au revenit mult mai motivati si dornici pentru a castiga toate cele 3 puncte puse in joc, reusind egalarea in min. 50 prin Vlad FERARIU, dupa o actiune individuala finalizata cu un sut pe centrul portii. Victoria mult asteptata a fost adusa de fundasul central Roberto GEORGESCU, printr-un sut violent din afara carelui de 16 metri, capitanul echipei Adrian VLASCEANU, s-a dat la o parte de pe traiectoria balonului, facandu-i culoar pentru a intra in poarta. IMG_20140406_133821

In minutul 82 in careul oaspetilor, la o lovitura de colt a avut loc un conflict intre portarul colcigean Iulian MANOLACHE si cativa jucatori cricoveni, dupa acest incident centralul ia decizia de a elimina golchiperul nostru si nr. 13 al gazdelor. In poarta Viitorului a intrat Marian STANCU de pe banca de rezerve, jucatorul sacrificat Costin TANASE iese din teren nerefacut dupa accidentarea suferita in etapa trecuta. Capitanul echipei Adrian VLASCEANU a evoluat nerefacut in totalitate tot dupa accidentarea din etapa precedenta. Secundul Cristian CRANGASU a fost singurul indisponibil dupa accidentarea din primul meci din retur, dupa vizita la cabinetul medico-sportiv urmeaza tratament injectabil pentru refacere, speram noi ca in etapa urmatoare sa fie apt pentru joc.

Viitorul: Iulian MANOLACHE – Roberto GEORGESCU, Dragos URSEA, Gabriel IANCU, Gabriel GHIDIA – Costin DUMITRU, Catalin MARIN – Leonard URSEA, Adrian VLASCEANU, Costin TANASE – Vlad FERARIU

Rezerve: Marian STANCU, Adrian IANCU, Nicolae LISITA, Laurentiu GHEORMESCU

Antrenor: Florin PAVEL

IMG_20140406_133757Arbitrii: centru Valentin DUMITRU

asistent 1: Alexandru ILIE

asistent 2: Florentin STANCIU

Observator: Teodor NEGOITA

Scor final: Olimpia Gornet Cricov – Viitorul Colceag 2-3 (2-1)IMG_20140406_133835

La finalul partidei, gazdele au contestat cele 4 rezerve ale Viitorului, sustinand faptul ca nu sunt jucatorii nostri. Componenta lotului nostru poate fi verificata foarte simplu pe site-ul echipei la sectiunea „Lotul”.

In partida de sambata juniorii B ai Viitorului au pierdut in fata formatiei Astra Ploiesti in deplasare, pe Stadionul Prahova, cu 6-0 (2-0), cronica acestui meci va fi publicata ulterior.