Primul meci disputat de juniorii Viitorului, după doi ani de pauză, este pierdut în faţa juniorilor de la Tricolorul Breaza, după ce în prima repriză, gazdele au intrat la pauză cu un avantaj minim de un gol, scorul înregistrat fiind 2-1. Foarte multe accidentări în ce-a de-a doua parte, în tabăra colcigenilor, îl obligă pe antrenorul gazdelor, să improvizeze cu jucători născuţi în 1999, diferenţa clară de statură, face diferenţa şi pe tabela de marcaj. P1230288

„Este mult de lucru, trebuie să ne întregim lotul, suntem o echipă în formare, sunt sigur că jucătorii indisponibili vor reveni în curând, nu sunt supărat pe aceşti copii, care mi-au înţeles mesajul dinaintea partidei, cerându-le să lupte pentru tricoul de titular şi pentru suporterii veniţi în număr foarte mare la stadion. La antrenamentele viitoare vom insista pe condiţia fizică, la relaţia de joc pe posturi şi unitatea echipei. Sunt convins că vom construi o adevărată echipă la Colceag”, a relatat după meci Florin Pavel antrenorul gazdelor.P1230341

Oaspeţii au primit trei cartonaşe galbene, în partida de astăzi şi ameninţări din partea unor „jucători” care sunt foarte slobozi la gură.

P1230345Viitorul: Robertino GICĂ – Laurenţiu FILIŞANU, Dănuţ IANCU, Cosmin NEACŞU (Ionuţ NEGREA), Marian DUMITRU – Ionuţ SÂRBULESCU, Alexandru NECHIFOR cpt, Robert EPURE (Răzvan MARIN), Eduard IORDACHE – Alin CHIVU (Andrei OPRICĂ), Ciprian GHEORGHE ( Cristian BADEA).

A marcat: Marian DUMITRU (min. 25, 34)

Antrenor: Florin PAVEL

Tricolorul: Mihai ALEXANDRU – Ion FLOREA, George MIERLIŢĂ, Bogdan GORAN cpt, Cristian FLOREA – Răzvan BĂDILĂ, Leonard ZBANT, Răzvan MUŞAT, Cosmin CLINICI (Bogdan NEGUŢOIU) – Leonard PICIOREA, Andrei ISTRATIP1230346

Au marcat: Leonard PICIOREA (min. 3), Andrei ISTRATI ( min. 43, 78, 83)

Antrenor: Bogdan CAZAN

P1230343Arbitri: centru: George ANASTASE – Coslegi

tuşă 1: George GHIŢĂ – Urlaţi

tuşă 2: George MIRICĂ – Ciorani

Scor final:  Viitorul Colceag – Tricolorul Breaza 2-4

Echipa mare a Viitorului se va deplasa mâine, 1 septembrie 2013, la Dâmbu, pentru prima etapă din campionat, în care sperăm să ne întoarcem, cu toate celei trei puncte puse în joc.P1230326P1230286

One response »

1. Sorel spune:

Foarte frumos meciul de astazi, juniorii colcigeni au dat dovada de faire-paly pe cand oaspetii nu s-au purtat ca o echipa de juniori. diferenta de scor a facut-o accidentarile din repriza a doua. acesti copii s-au reactivat dupa o pauza de 2 ani si au jucat bine, sunt in formare, rezultatele se vor vedea pe parcurs! le urez acestor juniori multa bafta in continuare dar si in meciul de miercuri 04.09.13 – orele 11:00, in care va infruta pe teren propriu AS GORGOTA.