După cele 90 de minute regulamentare Colceagul se impune cu 4-3, în fața adversarilor de la Știința Albești, într-un meci amical condus la centru de fostul cavaler al fruierului de Liga a 3-a, Iulian COMAN. Meciul s-a disputat de la ora 11 30, pe terenul colcigenilor, starea gazonului s-a prezentat foarte bine , până aproape de finalul partidei, atunci când oaspeții noștri ne-au propus sa jucam un extra time, deoarece soarele și-a făcut apariția deasupra terenului de joc.

La pauză Viitorul intră la vestiare în avantaj cu scorul de 4-2, pe lista marcatorilor s-au înscris pe rând în min.30 Marian Stancu ”94, Laurențiu GHEORMESCU ”95 (min.32), Ovidiu ȘTEFAN ”95 min. 41 și Costin TĂNASE (min. 44). La multi ani George, sa ai parte numai de bucurii si multa fericire, alaturi de cei dragi!!!Viitorul Colceag

Colceagul a început partida astfel: portar, Iulian MANOLACHE( Moise HĂPĂU), fundași centrali: Romeo DINU, Răzvan NEACȘU-laterali Ionuț IANCU și Ștefan IANCU (Dănuț IANCU ”98), mijlocași centrali Nicolae GAVRILĂ, Gabriel IANCU(accidentat, întindere min. 35, intră Ovidiu ȘTEFAN), mijlocași laterali Costin TĂNASE și Alexandru ARION, atacanți Laurențiu GHEORMESCU și Marian STANCU.

A fost un meci plăcut, atât pentru gazde cât și pentru oaspeți, s-a înscris în ambele porți, albeștenii două goluri în prima repriză iar după pauză un gol, Colceagul toate cele 4 goluri în prima repriză, dar cele două echipe și-au mai trecut în cont  câte o bară transversală. La echipa oaspeților, a evoluat pe postul de fundaș dreapta, un fost jucător al nostru Manuel STOICA(Mimi), un fotbalist esențial pentru echipa noastră pentru lupta de la promovare în anul 2007. Și-a făcut junioratul la Petrolul Ploiești, a mai evoluat de-a lungul anilor, la mai multe echipe importante din județ. Un meci școală foarte energic, cu un ritm de joc crescut, pe alocuri foarte rapid. Pentru echipa noastră, au evoluat pentru prima dată portarul Moise HĂPĂU, fost golchiper la AS Colceag, fundașul dreapta Dănuț IANCU(foto)DSC_5512 născut în 1998, venit de la echipa de juniori și mijlocașul central Ovidiu ȘTEFAN 1995 din Inotești. Toți trei vor fi opriți în lotul echipei, deoarece au evoluat foarte bine și totodată le urăm succes pe mai departe.

La reunirea lotului au fost prezenți 15 jucători, dintre care 14 au evoluat în teren, iar un jucător a stat pe bancă deoarece a fost inapt pentru această partidă, Ion RĂDUCU. Au absentat motivat, Cassiani Roberto GEORGESCU, Viorel TOMA și Adrian VLĂSCEANU. În altă ordine de idei, la această întrunire, s-a luat la cunoștință de doleanțele câtorva jucători de la Vâlcelele și s-a votat cu 15 voturi împotrivă și tot atâtea pentru rămânerea în forma actuală, fără fuziunea sau primirea lor în actuala organizare.

În concluzie, ne-am fi dorit să ajungă și dl primar la această întrunire,după cum ne-a promis,  deoarece trebuia să ia la cunoștință hotărârile noastre. Cu un lot foarte tânăr, Viitorul Colceag speră să demonstreze în acest retur că în zonă s-a jucat un fotbal tehnicizat și plăcut ochilor, atât pentru spectatori cât și pentru cunoscătorii jocului cu balonul rotund.

Următoarea partidă peste două săptămâni tot pe terenul din Colceag, cu aceeași adversari. Cu speranța că nu vom dezamăgi suporterii noștri în returul campionatului, ne luăm angajamentul pentru  a face tot ce ne stă în putere  ca fotbalul din comuna noastră să nu dispară.

4 responses »

1. noname27 spune:

un meci frumos, pe care l-am dominat in prima repriza. in cea de a doua unii dintre noi au capitulat, si cei din albesti au pasat mai mult. dar sper sa incepem returul suta la suta pregatiti fizic

2. catalin spune:

Ma bucur din mai multe motive. In primul rand pt victorie, cred ca una muncita si grea, dupa cum arata scorul final. In al doilea rand ca au aparut trei elemente noi in lotul echipei si care sper sa puna serios umarul din retur la o eventuala ascensiune a Viitorului. Nu in ultimul rand pentru votul IMPOTRIVA celor din Valcele, in unanimitate, asa era si firesc sa se intample, fara doar si poate. Sunteti pe un drum bun, dar mingea, in momentul de fata, este in terenul primarului Gabi Papainog, pe care trebuie sa il convingeti ca aveti valoare si merita investit in voi. Am sa incerc sa il contactez si eu in aceasta saptamana. Tuturor numai de bine.